Kadın Hastalıkları ve Doğum

Klinik Hakkında

Genel Bilgiler

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Tıp Fakültesi bünyesinde Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde konularında uzman ve deneyimli öğretim üyeleri, eğitim görevlileri ve uzman doktorlar tarafından 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunulmaktadır.

 On yılı aşkın bir süredir Bursa ilçelerinden ve çevre illerinden hasta kabul eden referans bir merkez olarak çalışan Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi halen Kadın Hastalıkları ve Çocuk ek hizmet binasında doğumhane, acil, ameliyathane, perinatoloji servisi, Jinekoloji servisi ve postpartum bakım servislerine ek olarak 4 jinekoloji, 4 gebe, 1 perinatoloji polikliniği ve 1 preoperatif hazırlık odası ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun, yeniliklere açık bakım hizmetlerini sürdürmektedir.

 Tarihçemiz

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilk olarak Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi olarak 2002 yılında SSK bünyesinde hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına bağlanması ile Devlet Hastanesi, 30 Aralık 2009 tarihinden itibaren ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescillenmiştir. Daha sonra hastanemiz Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi adını almış ve kliniğimiz diğer eğitim kliniklerinden rotasyon ile uzmanlık eğitimlerine başlamıştır. Hastanemiz ve kliniğimiz, 2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afiliye olmuştur.

 Hastanemiz bünyesinde Eğitim Kliniklerinin de kurulması ile sağlık hizmetlerinin yanında öğrenci yetiştirme misyonunu da üstlenmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı olarak amacımız; etik değerleri benimsemiş, yenilikçi ve bilimsel hekimler yetiştirmektir. Bu amaçla; kliniğimizdeki tüm uygulamalara uzman ve asistanlarımızın katılımı sağlanmakta, güncel kılavuzları ve cerrahi yaklaşımları içeren akademik faaliyetlerimiz kesintisiz sürdürülmektedir. Ayrıca hekimlerimizin ulusal ve uluslar arası seminer, sempozyum, kongre gibi etkinliklere katılımları sağlanmaktadır. Bugüne kadar kliniğimizden çok sayıda uzmanlık öğrencisi eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmaya hak kazanmışlardır.

 

 

27 Eylül 2022