Mezoterapi
07 Ocak 2022

 Mezoterapi


 

Mezoterapi: Mesoderm kaynaklı patolojilerinin iyileştirilmesini amaçlayan bitkisel veya farmakolojik ilaçların bölgesel, küçük dozlarda, özel iğneler ve özel teknikler ile cilt içi enjeksiyonu uygulamasıdır.

Ünitelerde etki alanları: Trigeminus nevraljileri, serviko-brakiyal nevraljiler. Eklem dejenerasyonu sonrası oluşacak ağrı, sertlik, şişlikler ve hareket kısıtlılığı. Bağ dokusu patolojisine ait ağrı, kızarıklık, ve hareket kısıtlılığı. Hidrolipodistrofiler, yangısız selülit, akut ve kronik yumuşak doku zorlanmalarındaki ağrı, kızarıklık ve hareket kısıtlılığı. Miyofasiyal ağrı sendromu, migren baş ağrıları, mikro dolaşım bozukluluğuna bağlı ödemlerde destekleyici. Keloid, alopesia, akne gibi cilt patolojilerinin tedavisinde destekleyici. Spazmodit patolojilere bağlı ağrılarda, immün sistemi güçlendirme, yumuşak doku spor yaralanmalarında.

Uygulama merkezleri etki alanları: Artritler, romatoid poliartritler, akut romatizmalar, gibi eklem patolojileri. Arteritler, mikro dolaşım sorunları, jinekoloji ve doğum vasküler patolojileri. Hipertansiyon, hemipleji, serebral palsi gibi hastalıklarda genel rehabilitasyon uygulamalarına yardımcı olarak kullanılabilir.