BURSA YÜKSEK İHTİSAS EAH olarak 11 Eylül – 6 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılan Diyabet Hemşireliği Eğitiminde 4. Sertifika programını başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize, katılım belgelerini teşekkür belgelerini takdim edildi.
12 Ekim 2023

BURSA YÜKSEK İHTİSAS EAH olarak 11 Eylül – 6 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılan Diyabet Hemşireliği Eğitiminde 4. Sertifika programını başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize, katılım belgelerini ve eğitmenlerimize teşekkür belgelerini takdim ettiğimiz kapanış törenimiz saygı duruşu, İstiklal Marşı ve açılış konuşmalarıyla başladı. Bursa Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Uzm. Dr. Ahmet TİMUR, Başhekimimiz Sayın Doç. Dr. M. Oğuzhan AY, Sağlık Bakım Hizmetleri Uzmanı Sayın Pınar DUYMAZ, Başhekim Yardımcılarımız, Müdür, Müdür Yardımcılarımız ve sağlık çalışanlarımız katılımlarıyla programımızı onurlandırdılar.

Bursa Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Uzm. Dr. Ahmet TİMUR konuşmasında” Sağlık Müdürlüğü olarak, 13 ayrı branşta yaptığımız hemşirelikte sertifikalandırma eğitim programlarımızla Ankara ve İstanbul ile ülke genelinde 1.’liği paylaştıklarını ve bundan dolayı gurur duyduğunu, Bursa Yüksek İhtisas EAH ’nin ise 9 ayrı branşta eğitim programlarını başarı ile yürüttüğünü, eğitim ekibine ve idari birimlerine sunmuş oldukları katkılarından dolayı teşekkür etti. Kursiyerlere ise mesleki hayatlarında başarılar diledi. İl Sağlık Müdürlüğü olarak eğitime desteklerini devam edeceğini” dile getirdi.

Başhekim Doç. Dr. M. Oğuzhan AY ise “Hemşirelik mesleğinde güncel gelişmelerin sertifikalı eğitimlerle desteklenmesini önemsediğini, bugüne kadar yaptığımız Diyabet Hemşireliği Sertifika Programın’ dan 52 kişinin sertifikalandırıldığını, bu programda ise 6’sı il dışından, 6’sı ile il içinden olmak üzere 12 kişinin katıldığı; teorik eğitim, laboratuvar ve sahada uygulama eğitimleriyle, toplamda 20 iş gününü tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik etti. Yapılan eğitim programının her aşamasında destek olan hekim ve hemşire eğitmenlere, idari birime ayrıca teşekkür ederken, eğitim programlarımızda 9 branşın üzerine çıkmayı hedeflediklerini” de ifade etti.

Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Sema ORAL “Eğitimlerden sorumlu Başhekim yardımcısı olarak eğitimleri önemsediklerini, her aşamasında destek olacaklarını, yapmış oldukları yapısal düzenlemelerle eğitim salon sayılarının arttırıldığını teknik anlamda ihtiyaçlarının karşılandığını daha çok kişinin eğitim alabilmesini hedeflediklerini, ayrıca eğitime gönüllü olarak destek veren tüm hekim ve hemşire eğitmenlerimize teşekkür ederek kursiyerlere başarılar diledi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür’ü Fatma DEMİR’ in 4. Diyabet Eğitim Hemşireliği Sertifika Sonlandırma Programında, yaptığı açılış konuşmasında “Diyabet hastalığının kronik bir sağlık sorunu olduğu kadar bazıları için ise artık bir yaşam tarzı haline geldiğini, tamda bu noktada hemşirelerin önemli ve kritik rollerinin olduğunu yaptıkları eğitimle bu süreci başarıya taşımayı hedeflediklerini”  misafirlere, kursiyerlere , eğitmenlere  katılımlarından dolayı teşekkür ederken  Hemşirelikte sertifikalı eğitim programlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti. Programımız katılım ve teşekkür belgeleri takdimi, fotoğraf çekimleri ve kokteyl ile sonlandı.

  • WhatsApp Görsel 2023-10-11 saat 22.21.31_8fd923ce.jpg
  • WhatsApp Görsel 2023-10-11 saat 22.21.32_fa7660a8.jpg