0224 295 50 00
bursaeah1.kalite@saglik.gov.tr
Doğuma Hazırlık Okulumuz Diploma dağıtmaya devam ediyor.

Haberler

Doğuma Hazırlık Okulumuz;

      Hastanemiz gebe okulunda bir sınıfımızı daha mezun verdik. Eğitimli gebelerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Doğumunu kolaylaştırmak ve güzelleştirmek isteyen öğrencilerimize başarıyla tamamladıkları eğitimlerinin ardından diploma ve bileklikleri yapılan törenle verildi.

     Doğum ve anne-baba olma, insanın hayatında birkaç kez başına gelebilecek en büyük, önemli ve güzel anılardan biridir.. İlk defa anne-baba olacak çiftler doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili endişelere sahiptiler. Korku, kaygı, baş edememe gibi bir sürü engelleri vardır ki bu duygular doğumun sürecini tamamen etkiler. Bu duygularla baş etmek isteyen anne adayları, bir arayış içine girerler. Doğumda ne yapmalıyım, nasıl hareket etmeli, nasıl ıkınmalı, nasıl nefes almalı, yürümeli mi yatmalı mı, bağırmalı mı susmalı mı, sunni sancı nedir, muayene nasıl olacak bir dolu sorular içerisinde döner durur. Bunlara bir de çevreden dinlediği doğum hikayeleri eklenince ne yapacağını bilemeyen anne adayı kendini kısır bir döngüde bulur.

    Sevgili anne adayları, keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve sizi endişelendiren şeyler olabilir. Gebelikle birlikte sadece fiziksel değil psikolojik değişikliklerde olur. Çiftlerin yaşam şartları değişir hayatlarına yeni bir birey katılacaktır ve katılacak yeni bireyle nasıl başedeceklerini bilememektedirler.

    Gebe eğitimleri ve doğuma hazırlık sınıfları bu anlayış öncülüğünde başlamıştır. Amaç gebelik ve doğum sürecinde anne-baba adaylarını bilinçlendirerek, dünyaya sağlıklı birey getirmenin ilk adımlarını oluşturmaktadır. Doğum için anne adayının aklına takılan sorulara cevap bulmalarını sağlayarak, kaygılarından, korkularından arındırmayı hedeflemektedir.

    Siz sevgili anne-baba adayları, bebeğinize kavuşma yolunda alacağınız eğitimler, doğum sürecinde sizlere ışık olacaktır. Doğru yerden doğru bilgiye ulaşmak, zihni çok karmaşa hale getirmemek, çok önemlidir. Zihin ne kadar sade/yalın olursa ve içgüdüsel davranırsa, beden buna uyum sağlayacaktır.

     Bebeklerinizin sağlıkla dünyaya gelmesi dileğimizle...

Gelin doğumunuza birlikte hazırlanalım...

Detaylı bilgi için ;

S.B.Ü.Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hst.Binası

1.Kat Kadın Doğum poliklinikleri yanı

 

 

Fotoğraf Galerisi

ÖNEMLİ LİNKLER

Önemli linkleri kullanarak bakanlığımız bünyesinde bulunan tüm sağlık kurumlarına ve vatandaşlık hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.